آلبوم ایران زمین به آهنگسازی آهنگسازان جوان آموزشگاه موسیقی ریشه در خاک رونمایی شد.

جمعه, 5 خرداد 1396

به گزارش خبرنگار آژانس خبری موسیقی ایران.، امیرمهیار تفرشی‌پور درباره‌ی هدف خود از خلق این اثر گفت: خلق موسیقی اصیل نه‌تنها قدرت‌بخش است بلکه می‌تواند سکوی پرتابی باشد به دنیای خلاقیت، بهبود بیان احساس، کار گروهی، حل مسائل، فهم خوب و مطلوب مهارت‌ها و همچنین بازشناسی و درک هنرها. هدف عمده‌ی ما در اصل ایجاد یک تصویر ذهنی است برای هر آهنگساز و اینکه به آنها اجازه داده شود که تعبیر و تفسیر خودشان را در بیان احساسات با موسیقی با خلاقیت توأم کنند.

او در ادامه توضیح داد: این پروژه به آهنگسازان جوان ما کمک می‌کند شنوندگان متفکری بشوند و مشارکت فعال داشته باشند در تجربیات موسیقایی‌شان در آینده. آنها تا زمانی که می‌نویسند بیشتر آگاه می‌شوند از نقش‌ها، پویایی‌ها، ریتم‌ها و خط ملودی‌هایی که در حقیقت هر آهنگساز جدی باید به آنها توجه داشته باشد و آنها را به کار بگیرد. اینها راه‌های غیرمتداولی بودند برای آهنگسازی بدون هیچ‌گونه آموزش پیشرفته‌ی قبلی که ممکن است آغاز راهی باشد برای تبدیل شدن به آهنگسازان پیشرو و خلاق.

 

در این آلبوم آثار آهنگسازانی چون علی ایده‌آلی، هیرسا سلیمان‌زاده، الینا رضوانی، آریا زمردی، نیکی فرهنگ‌نیا، دلینا رجائی، یزدان مرتجی، دامون خیابانی اجرا شده و نوازندگان این آلبوم عبارتند از: پیانو: ماری دوآلا، امیرمهیار تفرشی‌ پور، سه‌تار: طینوش بهرامی، تمبک: غلامرضا صدرالدینی، آواز: سعید گرجی، رهبر کُر: بابک میلانی کلخران، گروه کر: زهرا میر بلوچ، فهیمه قنبری، سمیرا اصولی، محمد صحت، سهیل موقر، سیاوش مرادی.